środa, 30 grudnia 2009

West Green House Gardens (Hampshire, United Kingdom)

Zdjęcia przepięknych starych ogrodów w Hartley Wintney, przesłała mi moja, mieszkająca w ich pobliżu, przyjaciółka. Bardzo lubi spędzać tam czas ze swoją córeczką.
Ogrody zachwycają urodą o każdej porze roku, również teraz w grudniu, kiedy zrobione zostały te zdjęcia. Widać nawet kwitnącą różę!

Ogrody podzielone są na mniejsze, tematyczne przestrzenie. Są tam m.in. mały formalny ogródek z żywopłotami, jezioro z kładką, grota, stawy z liliami i fontannami.

Dla mnie stanowią prawdziwą inspirację!niedziela, 27 grudnia 2009

Zimowa kołderka dla róży (My garden)

Nasza młodziutka biała róża pnąca, dostała na zimę słomianą kołderkę. Chochoł został przystrojony przez dzieci gałązkami głogu by i ptaszki miały uciechę. W słomie zostało trochę pełnych kłosów, więc dodatkowa stołówka, gości często skrzydlatych gości.

Winter cover for my white rambler. Birds can find there some seeds and hawthorn fruits.
czwartek, 17 grudnia 2009

Najpiękniejsze kwiaty w Emiratach Arabskich

Dziś spadł śnieg. Trudno o tej porze roku cieszyć się kwiatami w ogrodzie.
Co ciekawe, podobnie jest w Emiratach Arabskich. W pustynnym klimacie, który tam panuje, kwiaty są rzadkością. Nie ma tam również kwiaciarni, takich jak w Europie, a kwiaty sprowadza się samolotem na zamówienie.
Najpiękniejsze kwiaty w Emiratach, znalazłam w pięknym Wielkim Meczecie Szejka Zayeda. Były wszędzie – na dywanach, marmurowych ścianach i posadzkach. Wspaniałe!